Кількість
|
Вартість
|
||
|
Насправді рокамболь - зовсім не великий часник, а культурна форма причасникової цибулі.
Він відрізняється від звичайної цибулі тим, що має таку ж цибулину, як і часник, яка так само ділиться на окремі зубчики (4-6 шт). За зовнішнім виглядом цибулину рокамболя не відрізниш від гігантського часнику. А за смаком і ароматом рокамболь поєднує в собі одночасно присмак і цибулі, і часнику, при чому вони виражені менш яскраво ніж у цибулі і часнику, до того ж відсутня гіркота.
Рослина рокамболя виростає до півметра у висоту, потім у нього з'являється потужний квітконіс, який не зав'язує насіння. Для отримання більшого врожаю квітконіс потрібно видалити. У сприятливих умовах з 1 м2 грядки можна отримати до 4-х кг врожаю цибулин. Маса одного зубчика рокамболя може досягати 80 г, окремі цибулини-рекордсмени можуть набрати вагу до 500 г. Для порівняння: головка сортового високоякісного часнику має середню масу 100-150 г, а цибулі до 240 г.
Рокамболь можна вирощувати і як озиму, і як яру культуру. У північних регіонах на зиму його бажано вкривати, адже в особливо холодну зиму він може вимерзнути.
Квітконоси рокамболя не мають пилку і насіння ніколи не дають, тому розмножують його зубцями і дітками, які кріпляться до дінця материнської цибулини. З них в перший рік виростають великі однозубки, які на другий рік дадуть урожай справжніх багатозубкових цибулин.
Садять зубки на глибину близько 10 см, відстань між окремими зубчиками приблизно 25 см. Більш дрібні цибулини і дітки треба садити на меншу глибину і частіше. Відібрані для посадки зубчики рокамболя треба витримати в прохолоді близько місяця, перед посадкою очистити від зайвої луски, видалити старе дінце і замочити на ніч в рожевому розчині марганцівки.
Висаджують в добре удобрений ґрунт, підживлюють при необхідності. Не можна допустити пересихання ґрунту, після посадки грядку бажано замульчувати. Це допоможе збереженню вологи. Бажано забезпечити регулярний полив.
Забирають урожай коли листя почне жовтіти і підсихати. Якщо затягнути з прибиранням, дітки, що утворилися на денці цибулини, можуть обсипатися і залишитися в ґрунті, а самі цибулини - розтріскатись. Рослину після викопування спочатку необхідно просушити в добре провітрюваному приміщенні, і тільки потім видалити бадилля і коріння.
Вживають рокамболь свіжим, дуже смачний він в маринованому вигляді, як приправа в перших і других стравах. Використовують молоду зелень і зубки в свіжому і консервованому вигляді. Рокамболь володіє всіма тими корисними властивостями, що і часник, містить в собі фітонциди, які мають бактерицидну дію, антиоксиданти, які сприяють виведенню з організму шкідливих речовин, знищенню ракових клітин.
Рокамболь добре зберігається